Mieszkańcy Powiatu Gliwickiego też będą mogli dostać urządzenia viaAUTO

Gliwiczanie mogą już sprawniej poruszać się autostradą A4. Wszystko dzięki urządzeniom viaAUTO, które miasto zakupiło od firmy Kapsch i rozdało 10 tys. mieszkańców Gliwic.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – wkrótce firma Kapsch (operator viaAUTO) podpisze porozumienie ze Starostwem Powiatowym w Gliwicach, dzięki czemu podobne urządzenia będą mogli odebrać mieszkańcy naszego powiatu.

Informację o rozmowach ze Starostwem zdradził Marek Cywiński, dyrektor zarządzający firmy Kapsch Telematic Services.

Jeżdżąc autostradową obwodnicą, mieszkańcy powiatu muszą zatrzymywać się dwa razy i tracić czas – aby pobrać bilet z automatu, a potem pokazać go w okienku. Z kartami autostradowymi viaAUTO przez bramki na gliwickiej części A4 przejeżdża się praktycznie bez zatrzymywania się i można korzystać z pasów dedykowanych systemowi viaTOLL.

Elektroniczne urządzenia z powodzeniem zastępują w ruchu lokalnym bilety zerowe, ale mogą podnosić bramki także na płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad: A2 Konin – Stryków i A4 Bielany Wrocławskie – Gliwice – po zasileniu konta odpowiednimi kwotami.

Nieoficjalnie wiemy, że Starostwo ma zakupić 5 tysięcy urządzeń. W ciągu kilkunastu dni powinny zostać ustalone szczegóły, a władze powiatu przekażą informacje na ten temat.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI