Konsekwencje przerwania sesji: zimne kaloryfery w szkołach, potrzebujący bez pieniędzy (TV)

Czwartkowa sesja Rady Miejskiej została nagle przerwana.

Zadecydowali o tym radni Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Ta decyzja niesie za sobą zdecydowanie poważniejsze konsekwencje niż niektórym może się wydawać. Być może radny PO Dominik Dragon zgłaszając wniosek o przerwanie sesji nie zdawał sobie sprawy z tego, że od poniedziałku w niektórych szkołach nie będą grzały kaloryfery, a stowarzyszenia pomagające dzieciom z patologicznych rodzin czy osobom wychodzącym z alkoholizmu lub narkomanii przez cały styczeń pozostaną bez pieniędzy. W piątek konferencję w tej sprawie zwołał prezydent Zygmunt Frankiewicz.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_12/20121214_radni.flv” /]
Realizacja: Łukasz Fedorczyk
 

Zobacz też: Kłótnia po przerwaniu sesji. Zjedli sałatki i poszli do domów (TV)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wkur******ny
wkur******ny
9 lat temu

To co oni wyprawiają to się w pale nie mieści. Czy nikt nie może z taki Wieczorkiem czy Wygodą czy Dragonem zrobić porządku? Nikt nie ma na nich wpływu? To ich ostatnia kadencja!!!!!!!!!

pytanie
pytanie
9 lat temu

pytam kolejny raz: jak odwołać radę miejską? i kto mi w tym pomoże?

Anonimowo
9 lat temu
Reply to  pytanie

referendum, ale to chyba w Gliwicach już nie zadziała:)

kierowca PKM
kierowca PKM
9 lat temu
Reply to  pytanie

Ja się piszę do pomocy, ale z referendum może byc ciężko więc poczekamy do wyborow. Taki dragon czy karweta czy gornig nie mają szans już. Wygoda pewnie już nie wystartuje bo traci czas a co za tym idzie pieniądze które jako lekarz moglby zarobić.

sami się nie wybrali
sami się nie wybrali
9 lat temu

Cała prawda o tych błaznach,smutna prawda

Anonimowo
9 lat temu

jak media bedą o tych popaprańcach pisać to oni ciągle bedą sie tak zachowywać bo widzą po polskim sejmie że takie zachowanie popłaca i się dostają znowu do koryta

KKK
KKK
9 lat temu

Przypominać, rozgłaszać i piętnować! Niech mieszkańcy wiedzą, kto i z jakiej partii zgotował im taki burdel! Mam nadzieje, że w przyszłych wyborach o tym nie zapomną! Wygodnie się PO/PiS’ali i poszli do dom…

@
@
9 lat temu

Już za dwa lata, już za dwa lata.

Gliwiczanka
Gliwiczanka
9 lat temu

Proponuję przypomnieć listę pieniaczy, którzy przerwali sesję przed kolejnymi wyborami. Odpadną od kryta jako pierwsi.

marta
marta
9 lat temu
!
!
9 lat temu

nie oddam głosu na żadnego człowieka który do tej pory był w radzie miasta. tam potrzeba nowych myślących osób

nikodem dyzma
nikodem dyzma
9 lat temu

A może by tak ich diety przekazać tym, którym PO/PiS zgotowalo ten cały bałagan na koniec roku? Może by tak im zabrac pieniądze i nie wypłacić na koniec miesiaca? Naprawdę mam już dosyć tego Dragona i całego tego cyrku. Jak mozna być tak nieodpowiedzialnym, może wreszcie ktoś wpadnie na pomyśl by była możliwosc wyciągniecia konsekwencji wobec takich ludzi, to moze nasteonym razem zanim jeden z drugim złoży jakiś idiotyczny wniosek kilka razy to przemyśli? Słuchałem wypowiedzi radnej Karwety na ITV Gliwice, i zadaję sobie pytanie, jak ta kobieta może być dyrektorem jakiejkowliek placówki? Czy ona mowiąc, ze do konca roku… Czytaj więcej »

wyborca
wyborca
9 lat temu

Zapewne Frankiewicz też w tym konflikcie nie jest bez winy ale on wychodzi przed kamery i mówi jak jest a te ******* przerywają dyskusję i nie odpowiedają na pytania bo mają większośc głosów w radzie, nie tak wygląda demokracja

Anonimowo
9 lat temu

banda nierobów…… w co wy wierzycie? że takie radni oddadzą swje z koryta? nigdy!

ktoś
ktoś
9 lat temu

Brawo dla redakcji za celne podsumowanie zachowania tych „radnych”!

nick
nick
9 lat temu

Największe szkodniki Gliwic: Dragon, Gornig, Wieczorek, Karweta, Potocka, Wygoda i Kopała. Inni to tylko maszynki do głosowania.

tomek
tomek
9 lat temu

Panie Wygoda niech się Pan wstydzi. Pan jest Przewodniczącym i na Pana spada cała odpowiedzialność za złe funkcjonowanie Rady Miejskiej. Dzentelmen w takiej sytuacji podaje sie do dymisji.

Wygodny
Wygodny
9 lat temu

A co to jest Dżentelmen?

m
m
9 lat temu

wypierdzielić ich z bycia radnymi i tyle jak się nie potrafia zachowac i działać dla mieszkańców

Adler
Adler
9 lat temu

Dobrze, że historia nie poszła dalej do mediów publicznych. Wstyd na całą Polskę by był.

Marx
Marx
9 lat temu

O ile do tej pory głosowałem na PO (bo PiS to już dawno przegrał w moich oczach) gdy nie było możliwości wyboru z KDG, o tyle teraz jestem na 100% pewien że zagłosuje na kogokolwiek innego, nawet bezpartyjnego, nawet z SLD czy innej komuny, ale nie wybiorę nikogo z PO czy PiS. Widziałem Dominika Dragona na żywo na kilku sesjach (świetna sprawa te kamery) i po prostu wstyd że tak młody człowiek jest takim #$%^#^. Nie przepadam za aktualnym prezydentem i wielu jego decyzji nie akceptuje, ale tego co robi PO-PIS to by Bareja nie wymyślił. Prezydent i jego klika… Czytaj więcej »

Mirella Czajkowska-Turek
Mirella Czajkowska-Turek
9 lat temu

A ja mam pytanie zasadnicze- dlaczego prezydent i jego współpracownicy przygotowują tak ważne sprawy na ostatnią chwilę??

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI